Maj w Złomku – co się działo przez ostatni miesiąc?

Intensywny miesiąc za nami – wprowadziliśmy zmiany, zaczęliśmy nowe działania i oczywiście kontynuowaliśmy przekazywanie sprzętu. Zobaczcie, co robiliśmy w maju!

Dostawa sprzętu

Hakersi (Fundacja Sarigato) przesłali nam ponad 20 palet sprzętu, który przyjęliśmy i uporządkowaliśmy w naszym magazynie. Ponadto kolejne firmy przekazały coś od siebie: Itis, Pirelli, iSpot, Conbest – dziękujemy z całego serca!

Dostawa sprzętu

Wsparcie w nauce dla dzieci wykluczonych cyfrowo

Dzieci, którym przekazaliśmy komputery, mają ogromny problem w szkole. Przez ostatni rok uzbierało się mnóstwo zaległości, które nieraz tworzą ryzyko niezdania do następnej klasy. Społeczność Hakersów ruszyła z akcją Hakersowych Korków, czyli wsparciem w codziennej nauce szkolnej.

Zaprosiliśmy do tego również obdarowane przez nas dzieci, by dać im szansę na nadrobienie i zaliczenie przedmiotów przed zakończeniem roku.

Akcję będą kontynuować od września, do czego również będziemy zapraszać rodziny, które wspieramy.

Zostań SuperBohakerem- rekrutacja wolo - korki

Można zostać wolontariuszem – korepetytorem w tej akcji! Wystarczy zgłosić się przez formularz i dalsze instrukcje Hakersi prześlą mailem. A w razie pytań, można się odzywać na: korepetycje@sarigato.org.

Kolejny przekazany sprzęt

W maju przekazaliśmy ponad 50 komputerów i cały czas przygotowujemy kolejne. Na wysyłkę już czeka kilkadziesiąt paczek, więc ta liczba rośnie z tygodnia na tydzień.

Przekazywanie sprzętu

Pomoc wolontariuszy

Wszystkie te efekty to intensywna, codzienna praca wolontariuszy. W maju przyszła do Złomiarnii grupa młodzieży z warszawskiego KIK, by przygotowywać i pakować sprzęt dla dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w całą akcję.

Pomoc wolontariuszy

Podziękowania od rodzin

Spłynęły do nas kolejne podziękowania za przekazany sprzęt. Należą się przede wszystkim Wam: wolontariuszom, darczyńcom i wszystkim, którzy jakkolwiek zaangażowali się w akcję. Przyłączamy się do tego i mówimy ogromne: dziękujemy! 🙂

Podziękowanie od rodzin Podziękowanie od rodzin Podziękowanie od rodzin

Największa potrzeba – zakup części

Pojawiła się największa trudności – brak środków na zakup części. Odnawiamy używany sprzęt, ale musimy go jeszcze doposażyć w takie części, jak na przykład dyski twarde, karty sieciowe czy słuchawki. Ruszyliśmy więc z akcją i prośbą o wsparcie tego celu. Bez środków finansowych nie będziemy mogli kontynuować przekazywania sprzętu.

Dlatego bardzo prosimy wszystkich o ponowne wsparcie. Liczy się każda złotówka. Można się dorzucić:

Zrzutka Uwolnij Złomka
https://zrzutka.pl/r4usnh
Numer konta: 84 1750 1312 6887 9414 1576 1081

Zrzutka Hakersi.pl
https://zrzutka.pl/43cgce
Numer konta: 64 1160 2202 0000 0003 0400 5412