407 komputerów w trzy miesiące razem z Hakersami

13 listopada rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Sarigato i jej społecznością Hakersów. Łącząc siły i uzupełniając się nawzajem, przekazaliśmy od tego czasu 407 komputerów stacjonarnych i laptopów do potrzebujących dzieci w całej Polsce.

W wakacje problem z dostępem do sprzętu zmalał, ale w nowym roku szkolnym po raz drugi zaczęła się nauka zdalna. Ponownie wiele dzieci i ich opiekunów zaczęło się mierzyć z niemożnością udziału w lekcjach online. Dlatego powróciliśmy do intensywnych działań, tym razem wspólnie z Hakersami.Uzupełniając się i wzajemnie wspierając, jesteśmy w stanie szybciej i sprawniej pomagać osobom i placówkom, które się do nas zgłaszają. A zapotrzebowanie wciąż jest ogromne i według szacunków brakuje jeszcze 100-200 tysięcy komputerów.

Wszystko, co udało nam się do tej pory zrobić, jest efektem wsparcia firm i indywidualnych osób. Z jednej strony wiele partnerów przekazało nam niepotrzebne już sprzęty, sfinansowało dokupienie brakujących części, pomogło w magazynowaniu, pakowaniu i transporcie. Z drugiej strony mnóstwo wolontariuszy i indywidualnych darczyńców zaangażowało się w naszą akcję, pomagając w przygotowaniu sprzętu i dorzucając się do zakupu części.Widzimy efekty całej pracy, gdy otrzymujemy podziękowania od dzieci, rodzin i instytucji za podarowanie dostępu do podstawowej edukacji. Niestety potrzeby wciąż są ogromne, dostaliśmy ponad 1000 zgłoszeń i cały czas pojawiają się kolejne prośby o pomoc.Działamy cały czas i wciąż możecie dołączyć do akcji na kilka sposobów:
1. Przekażcie niepotrzebny już sprzęt.
2. Dorzućcie się na części do kompów i transport sprzętu.
3. Zostańcie wolontariuszami i na miejscu w Warszawie pomagajcie przygotowywać sprzęt.

Przydatne linki:
Facebook Uwolnij Złomka
Facebook Hakersów
Strona Hakersów
LinkedIn Uwolnij Złomka
LinkedIn Fundacji Sarigato